Türkçe English Deutsch Français italiano русский

     BOZÜYÜK ECZACIBAŞI KAMPÜSÜ ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ SAN VE TİC. A.Ş. VİTRA GRUBU 4.İŞLETME 2.FAZ İNŞAATI İŞ PROGRAMINA UYGUN HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San.ve Tic. A.Ş.  Yıllık üretim kapasitesi 5 milyon seramik sağlık gereci, 37,5 milyon m² seramik kaplama malzemesi, 3 milyon armatür, 350 bin küvet ve duş teknesi, 340 bin modül banyo mobilyasından oluşan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, cirosunun yüzde 65'ini, 75'ten fazla ülkeye yaptığı dış satımdan elde etmektedir. Türkiye'nin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının yüzde 50'den fazlasını gerçekleştiren Grup, AB ülkelerine yapılan ihracatta, karo ürünleriyle 1. sırada yer almaktadır. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, VitrA markalı seramik banyo takımları, banyo mobilyaları, duş kabinleri, tamamlayıcı ürünler ve Artema markalı armatür ve banyo aksesuarları üretmektedir. Bilecik–Bozüyük'te 1977'de kurulan kampüs kapasite, teknoloji ve kalite bakımından seramik sağlık gereçleri üreten tesisler arasında dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük seramik sağlık gereci tesisi unvanına sahiptir.

 
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San.ve Tic. A.Ş. Vitra Grubunun ana üretim merkezi Bilecik –Bozüyük'teki kampüsünde kapasite artışı nedeni  ile 2015 sonlarında 4.işletme inşaatı yatırım kararı almıştır.   Yüklenici firma olarak Sipil Group'u tercih etmiştir. 21 bin 500 m² kapalı alandan oluşan 1.faz inşaatı iş programına uygun olarak 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır. 20 Temmuz 2016'da üretime geçilmiştir. 7 Eylül 2016 da geniş katılımlı 4.işletme 1. Faz açılış töreni yapılmıştır. 1.faz kısmında ilk etapta 250 bin adetlik yeni kapasiteyle ağırlıklı olarak klozet üretimi yapılacaktır.
 
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San.ve Tic. A.Ş.  Vitra Grubu 4.İşletme 2 faz inşaatı için hızlı bir şekilde yapım kararı alınmıştır. Yine yüklenici firma olarak Sipil Group'u tercih etmiştir. 2. faz inşaatı17 bin 318 m² den kapalı alandan oluşmaktadır. Fabrika binasının temelleri betonarme temel, taşıyıcı kısım ise çelik kolonlar, makaslar, aşıklar vb. çelik konstrüksiyon olarak projelendirilmiştir. Çatı PVC mebran kaplama, yan cepheler ise cephe paneli olacaktır. 
 
Bu kapsamda; inşaatta 5 bin 100 m3 beton, 170 ton inşaat demiri, 850 tona yakın çelik konstrüksiyon, 17 bin 318 m² çatı kaplaması, 2 bin 850 m² cephe paneli kullanılacaktır. Sözleşme imzalanmasının ardından hızlı bir şekilde mobilizasyon çalışmaları yapılmış, zemin iyileştirme çalışmalarına başlanmış ve tamamlanmıştır. Temel kazılarına ve betonarme imalatlarına başlanmış olup ocak ayı sonu itibari ile yüzde yirmilik bir imalat tamamlanmıştır. Şubat ayı ortasında çelik konstrüksiyon montajına başlanacaktır. Vitra Grubu 4.işletme inşaatı 2. etabının Mayıs ayında teslim edilmesi planlanmaktadır. 
 
Vitra Grubu  2. faz inşaatının tamamlanması ve üretime geçmesi ile 750 bin adetlik ek kapasite artışı sağlanacaktır. Ayrıca inşaatına hızlı bir şekilde ve iş programına uygun devam edilen sosyal tesis inşaatının toplam alanı 2 bin 150 m²'dir ve dört kattan oluşan binanın Mart ayı sonunda teslim edilmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda güvenlik kulübeleri, otopark ve çevre düzenleme işleri devam etmektedir.
 
Vitra Grubu 4.İşletme İnşaatı Sipil Group ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetimi sistemine ve iş programına uygun olarak, öncelikle iş güvenliği esas alınarak sıfır iş kazası hedefi ile zorlu hava şartlarına rağmen hızlı bir şekilde devam etmektedir.


HABERLER  
            GÜNCEL PROJELER
   
   
   
      
     M.O.S.B. 4. Kısım O.S.B. İsmail Sarıgözoğlu Cad. No: 1 MANİSA - Tel: +90 (236) 213 0530Kullanım Şartlari - Gizlilik Politikasi