Türkçe English Deutsch Français italiano русский

     SİPİL PLASTİK ERP SİSTEMİNİ GELİŞTİREREK YENİ YILA GİRİYOR

Sipil Plastik Manisa ve Eskişehir fabrikalarında ham maddenin girişinden bitmiş ürünün sevkine kadar olan tüm aşamalar ERP , kalite kontrol , üretim takip ve depo takip sistemleri ile takip edilmekte ve yönetilmektedir.

Plastik İşletmelerimizde düzen 5S prensiplerine göre sağlanmaktadır.Çalışanlardan gelen fikirler öneri sistemi ile değerlendirilmektedir. Problem çözme ve süreç iyileştirme çalışmaları için veri analizleri,  önce-sonra kaizenler ve kobetsu kaizenler kullanılmaktadır. Veriler günlük ve aylık toplantılarla değerlendirilmekte ,yapılan veri analizleri ile gerekli çalışmaların öncelikleri belirlenerek faaliyetler gerçekleştirilmektedir.Geliştirilen proje yönetim yaklaşımıyla birlikte müşterilerimize kalıp imalatından seri imalata kadar olan tüm aşamalarda destek verilmektedir. Devreye alınacak plastik enjeksiyon parçalar için moldflow akış analizleri yapılarak projeye başlamadan , sorunlar tespit edilmeye ve önlenmeye çalışılmaktadır. Mevcut kalıplar için moldflow (akış analizleri ) kullanılarak süreç iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.
Plastik işletmelerimizde enjeksiyon yöntemiyle plastik parça üretilmesinin yanı sıra montajlı ve baskılı parçalarda üreterek müşterilerimize bitmiş ürün olarak ta hizmet sunulabilmektedir.
Hem fiziksel hem de yönetsel sistemler için yapılan iyileştirme çalışmalarının sonucunda , işletmelerimizin stratejik hedeflerinden olan otomotiv müşterilerimizin çalışma payının arttırılması için ISO/TS 16949 Otomotiv için kalite yönetim sistemi belgelendirme hazırlıkları yapılmıştır.
Ekim 2016'da yapılan belgelendirme denetimi sonucunda Sipil Plastik ISO /TS 16949 Kalite belgesini almaya hak kazanmıştır.


HABERLER  
            GÜNCEL PROJELER
   
   
   
      
     M.O.S.B. 4. Kısım O.S.B. İsmail Sarıgözoğlu Cad. No: 1 MANİSA - Tel: +90 (236) 213 0530Kullanım Şartlari - Gizlilik Politikasi