Türkçe English Deutsch Français italiano русский

     MODERN AMBALAJ ÜRETİM TESİSİ TAMAMLANDI

Manisa Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Modern Ambalaj Üretim Tesisi 26 bin m² kapalı alandan oluşmaktadır.

 
Oluklu ambalaj sektörünün Türkiye'de ki öncü kuruluşlarından olan Modern Ambalaj; Sipil İnşaat yükleniciliğinde Temmuz 2015 tarihinde başlatılan Manisa fabrikasına yaptığı ilave üretim binası, mevcut fabrika içi renovasyon işleri ve yardımcı tesisler inşaat yatırımı Kasım ayında tamamlanmıştır. Modern Ambalaj böylece kapasitesini arttırarak iş hacmini geliştirmiştir.  
 
İdari ofisler baştan aşağı yenilenmiş ve tüm detaylar mevcut prefabrik yapıya uygun olarak yeniden tasarlanmıştır. İdari ofislerde, kompozit ve silikon giydirme cephe sistemleri uygulanmış ve bu sayede oldukça estetik görünüm kazandırılmıştır.
 
Taşıyıcı sistemi prefabrike olarak tasarlanan yeni üretim tesisinin cephe ve çatı kaplamaları taşyünü dolgulu sandviç panel olarak yapılmıştır. Mevcut tesiste ise tüm cepheler ve çatı kaplamaları yenilenmiş, fabrika içerisindeki prefabrik bölme duvarlar sökülmüş ve yeniden tasarlanarak modern bir görünüme sahip olmuştur. Tüm çatı ışıklıkları değiştirilmiş olup yağmur, kar ve rüzgar yüklerine dayanıklı duman tahliye ve havalandırma kapakları yapılmıştır. Yine mevcut tesise makine temelleri ilave edilmiş, yeni konveyör sistemleri için gerekli temeller ve altyapılar yapılmıştır. Mevcut yükleme rampaları tamamen kaldırılmış olup ilave bloklarla birlikte üretim kapasitesi arttırılmış ve yeni yükleme rampaları yapılmıştır.
 
Eski fabrikanın su deposu ve arıtma tesisi iptal edilerek yaklaşık 1500 m³'lük yeni su deposu ve arıtma tesisi inşa edilmiştir. Aynı şekilde mevcut fabrikadaki yardımcı tesisler, yeni yapılan üretim tesisi içerisine taşınmıştır.
 
Elektrik ve mekanik tesisat imalatları da dahil olmak üzere tüm imalatlar Sipil İnşaat kalite ve güvencesiyle tamamlanmıştır. Çalışan bir tesiste imalat ve montaj süreçlerinde karşılaşılabilecek tüm zorluklara rağmen herhangi bir aksama meydana gelmeden ve iş kazası yaşanmadan tüm imalatları iş programına uygun tamamlamış olmanın verdiği gururu yaşamaktayız. Proje yapımı süresince görev alan şantiye yönetim ekibimize ve personellerimize teşekkür ederiz.


HABERLER  
            GÜNCEL PROJELER
   
   
   
      
     M.O.S.B. 4. Kısım O.S.B. İsmail Sarıgözoğlu Cad. No: 1 MANİSA - Tel: +90 (236) 213 0530Kullanım Şartlari - Gizlilik Politikasi